Мултикукъри & Кухненски уреди

9 най-добри уреди за ядково мляко. Vegan Milker и др. Мнения

Как да изберем уред за ядково мляко. Най-добрите видове машина за ядково мляко Vegan Milker. Как се прави ядково мляко? Мнения

Млякото от ядки е вкусна алтернатива на кравето. Веганите дават име на уредите за неговото извличане – Веган Мейкър.

Ядковото мляко е също здравословна, хранителна алтернатива. Ядките подават полезни разновидности мазнини, които подпомагат усвояването на веществата. Богати са на фибри, протеини, витамин Е, желязо, магнезий и съдържат малко захари.

Видове ядково мляко
Ядка – източник Най-силно качество
Бадемово подобрява храносмилането, укрепва съдовете
Кокосово надеждна защита от грипа – богато на лауринова киселина, има мощно противовирусно и антибактериално свойство
Кедрово обогатява кръвта с кислород, регулира холестерола
Орехово укрепва сърдечно-съдовата с-ма
Лешниково нормализира метаболизма и имунитета
От кашу поддържа мозъчната активност
От макадамия съкровищница на витамини и елементи
От бразилски орех забавя стареенето и подмладява
От орехи пекан антиоксидант, аналгетик и антисептик
От шам фъстък няма лактоза и млечни протеини, предизвикващи алергия, няма холестерол

Промишлените млека имат добавки, често са със захар. За сметка на това домашното мляко става за минута, много лесно. Стига да сме се сдобили с Vegan Milker.

Мнения за най-добър уред за ядково мляко от БГ Мама и др.

Ядковото мляко се коментира от потребители – вегани. Споделят се изгодни марки и търговци, къде се продават неподсладени видове. Някои си правят домашно мляко, но без да притежават специален уред. Използват блендер и торбичка за изцеждане.

Друга интересна посока за коментари е за какво да се използва „пулпата“ – остатъчния материал от млякото. Освен визираните в таблицата, българските потребителки правят мляко от соя, ориз, просо. Те не са по-вкусни, но са изгодни.

Относно уредите за ядково мляко, те все още са новост и екзотика за нашия потребител. Не сме стигнали до момента да има достатъчно опит с тях, за да се сравняват качествата на марки и модели.

ВАЖНО: Вижте още мнения за най-добрите уреди за ядково мляко, оставете и своя отзив за машините или просто попитайте ТУК, в нашия форум с коментари!

Уред за приготвяне на растително мляко Vegan Milker MÜLSI SOUL

Ured Za Yadkovo Mlyako Vegan Milker 02 MÜlsi Soul

Нова версия на марката Vegan Milker. Работи с ядки, семена и зърнени храни. Освен растително мляко, създава и други напитки – сокове, концентрати за соево тофу, за подквасване и веган сирене.

  • Качества: регулиране на гъстотата на напитката посредством сменяеми дискове. Три диска – ултрафин без отвори за фини текстури, диск за кремообразни напитки с отвори 300 µ и диск за супер крема за отвори 500 µ за кулинарни цели.
  • Преимущество: разглобяем филтър за бързо почистване; запазва хранителните свойства. Бързина – 1 литър ядково мляко за 1 минута. Използва се и като цедка.
  • Практичност: висококачествени материали, издръжлив на висока температура и химикали, мие се в съдомиялна.
  • Комплект: 6 части – кана от стъкло, капак от бамбук, бутало от дърво, два допълнителни диска, филтър. Съпровожда се с рецепти за бадемово, оризово, овесено и соево мляко.
  • Цена в Емаг – 145 лв.
Нутрибулет за ядково мляко

Нутрибулетите и другите блендери са алтернатива на уредите за ядково мляко. В тях растителният извлек става достатъчно качествен и икономичен, но има специфична технология за това.

Ured Za Yadkovo Mlyako Vegan Milker 03 Nutribullet

Вижте и ТОВА: Кои видове нутрибулет от Кауфланд може да се купят онлайн? Мнения за блендер от Лидл. Марки.

Как се прави ядково мляко с нутрибулет

Ядките се накисват в чашата на нутрибулета с гореща вода, за да омекнат. Затова са нужни около 20 – 30 минути. Когато времето изтече, в чашата се добавят и други компоненти, според рецептата и желанието, примерно мед или фурми за сладост, ванилия или канела за аромат.

Блендирането се извършва на пулсов режим. Когато течността придобие характерния наситен цвят, прецеждаме в специална цедка или през марля.

  • Преимущество на блендерите: веднага може да се продължи с довършването на напитката на основата на растително мляко – да се добавят какао, плодове, рожков, кокос или друго. Получава се наситено плодово, какаово, кокосово мляко с прекрасен вкус и много хранително.
Уред за приготвяне на растително мляко Vegan Milker CORE

Това е бюджетната алтернатива на испанския производител. Бързо става продукт №1 за Европа, защото е функционален, качествен и сравнително евтин. У нас се намира за 65 лв.

  • Качества: работи с всякакви ядки, семена и зърнени. Мултифункционален – прави кафе, чай и концентрати.
  • Преимущество: смила, емулгира и филтрира едновременно, в резултат на което бързо, за минута става кремообразно гладко мляко.
  • Характеристики: две части – неръждаем филтър и пластмасово бутало (без BPA). Няма собствен съд, използва обикновени домакински или чашите на пасатори, блендери и кухненски роботи.

Ured Za Yadkovo Mlyako Vegan Milker 05 Multicooker

Още нещо супер интересно ТУК: Топ 10 за най-добър мултикукър и еър фрайър в едно. Нинджа и какво дават в Технополис?

Medion Nut Milk Maker

Не се внася у нас, намираме го в Али Експрес и Амазон за цена от 104 – 107 лева. Много елегантен дизайн и приятна визия на уреда с обем от 800 мл. Загрява водата в себе си. Няма филтър.

Уред за приготвяне на растително мляко Vegan Milker CLASSIC

Ured Za Yadkovo Mlyako Vegan Milker 04 Core

Версията Класик на испанската компания Vegan Milker® стои ценово и като качество между представените дотук други два продукта. В Емаг цената му е 85 лв.

  • Качества: приготвя същия набор от напитки – топли и студени. Смила, емулгира и филтрира едновременно.
  • Характеристики: контейнер до 800 мл с мярка за 500 мл. Неръждаем филтър, пластмасово бутало и пластмасов капак. Комбинира се с чашите на други кухненски уреди.
  • Минус: няма допълнителни дискове.
Chef’N Nut Milk Maker

Евтина алтернатива, която се продава от официалния сайт chefn.com за 29 долара. Това не е уред, а приспособление – стъклена гарафа с филтър. В чашата става накисването на ядките и в нея се съхранява готовият продукт. Разбиването се извършва в друг уред – блендер.

Ured Za Yadkovo Mlyako Vegan Milker 08 Chef'n Nut Milk Maker

Уред за приготвяне на растително мляко Vegan Milker MÜLSI

Vegan Milker MÜLSI почти не се различава от версията MÜLSI SOUL. Той има два сменяеми диска към филтъра, докато MÜLSI SOUL разполага с три. Липсва дискът за супер кремообразна текстура с най-малките отвори от 800 микрона.

Всички варианти на марката Vegan Milker са приспособления – конструкция от кана, филтър с дискове и бутало. За разбиването е необходим отделно пасатор, който не присъства в комплекта.

Изгледайте следващото видео, в което се демонстрира по какъв начин се използват този тип приспособления.

Видео: как се прави ядково мляко в моделите на Vegan Milker.

Marcia, машина за растително мляко. Klarstein

Марката Klarstein предвижда автоматизирано приготвяне на ядково мляко. Да видим разликата с Веган Милкърите. Испанската марка не включва пасатор за разбиване. Уредът не се захранва електрически.

  • Различие на Кларстейн: Marcia сама извършва целия процес – загрява водата и емулгира, без ръчна намеса. Тази разлика е отразена и в цената. Веган Милкерите стигат до 150 лв, klarstein.bg продава Марсия на 539 лв.
  • Характеристики: мощност на блендера 300 W, на реотана 1250 W; мелачка с 4 остриета; скорост 30 хил. оборота; дигитално управление; капацитет 300 – 1200 мл; резервоар за вода; самопочистване.
Най-добър блендер за ядково мляко

Всеки блендер извлича мляко от ядка, семе или зърно. Опрималният модел е с висока мощност. Стандартните уреди от 300 – 500 W не са подходящи, защото не оползотворяват напълно суровината.

Най-полезното (и икономично) мляко става в мощните блендери, за предпочитане – над 1000 W.

Това изискване не е ограничение. Има над 300 модели и модификации на блендери, които отговарят на изискването. Цените започват от 43 лева за Lehmann Smoofit 1200 W. Има неръждаем RAF 1000 W на 51 лв. За 103 лв взимаме иноксовия AD 4078 от 1700 W.

Soyabella, кана за ядково мляко

Това е уред, който самостоятелно приготвя мляко – затворена технология под капак. Отнема около 15 минути. Работи по автоматични програми със зададени настройки по рецепти.

  • Предимство: многофунционална. Приготвя крем супи, мели кафе и подправки. Нагревателите са вградени. Каната е неръждаема. Има защита от прегряване. Сензор против разливане.
  • Характеристики: мощност на пасиране 220 W, мощност на загряване 750 W, капацитет 0.8  –  1.3 л, температурен контрол, светлинна и звукова индикация.
  • Цена във freshmarket.bg: 369 лв.
Цедка за ядково мляко

Ако не притежаваме уред за ядково мляко с фабричен филтър, можем да направим млякото в блендер и да закупим само цедка. Тя представлява торбичка от естествена материя с необходимата гъстота на отворите. Има такава в Зоя.бг на 7. 05 лв, изцяло изработена от лен. Когато не се ползва като филтър, в нея могат да се съхраняват сухи билки и да се приготвят кълнове.

Как се прави ядково мляко

Технологията за ядково мляко със или без уред включва следните стъпки:

  1. Заливаме ядките с вода, слагаме капак и ги прибираме в хладилник за една нощ;
  2. Сутринта изливаме водата и преместваме ядките в блендера;
  3. Добавяме 750 мл – 1 л вода, подсладител или сол, какао или подправки – по желание;
  4. Разбиваме до максимално смилане на ядката;
  5. Прецеждаме през няколко слоя марля или през закупена цедка;
  6. Преливаме в бутилка с капачка и съхраняваме в хладилник.
Рецепти с ядково мляко

Имаме стандартната технология, нататък даваме само различни комбинации от съставки.

  • Сладко орехово: 150 г орех, 1 л вода, 1.5 с. л. натурален подсладител (кокосова захар, мед, фурми, сироп стевия), 1/8 ч. л. сол, 2 с. л. натурално какао;
  • Бадем с ванилия: 100 г бадем без кожицата, 750 мл вода, ванилов екстракт, 1 с. л. мед, шипка морска сол;
  • Кокосово от цял орех: 1 орех, гореща вода. Орехът се обелва и сърцевината се настъргва. Попарваме стружката за 20 минути и разбиваме. Отгоре се образува кокосово масло, което е отлично за козметични цели;
  • Джинджифилово против грип: 50 г бадем, 200 мл вода, 2 ч. л. мед, 1 см настърган джинджифил;
  • Плодово от лешници: 50 г лешник, 200 мл кипната вода, 2 праскови, 1 връзка спанак, 2 киви. Отделно се приготвя мляко от лешника, който 8 часа е киснат във водата. От плодовете и спанака се прави смути, което се смесва с млякото;
  • Млечен орех: 60 г орех, 250 мл вода, 1 с. л. мед, 1 с. л. ванилин, 1 щипка сол, 150 мл кисело мляко, 10 фурми, канела по вкус. Отначало се приготвя млякото от накиснатите орехи. После към него се добавят останалите компоненти (фурмите без костилката) и всичко се пасира отново.

Ured Za Yadkovo Mlyako Vegan Milker 07 Delimano

Непременно погледнете и ТУК: Блендер и чопър на Делимано. Кой нутрибулет е хем евтин, хем добър?

Растителните млека позволяват полет на фантазията и гарантирано успешни експерименти. Използвайте, каквото ви е налично. Спокойно избирайте солено или сладко, бъдете спокойни с подправките, всичко пасва просто прекрасно!

Видео рецепта за бадемово мляко в Нутрибулет.

Ще ви бъде интересно и това

Един коментар

  1. Вижда ми се скъпо да давам 60 – 100 лв за кана с филтър и пластмасово бутало. Що за глупост!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Back to top button